Danka Šárková

16.02.2018

Vlastním jménem jsem Šárka Denková, píšu společenské romány a ráda cestuji. Tvrdím, že život je velká inspirace, a tak studnice možností o čem psát, je opravdu veliká. Všechny mé knihy pojednávají o vztazích v rodinách, na pracovišti a některé jsou i s kriminální zápletkou.

Pravidelně publikovala a stále občas publikuje v tištěných i elektronických mediích jako externí redaktorka. Vede kurzy automatického psaní, kde učí své klienty, jak vidět v obrazech a umět to zapsat.

Velice ráda cestuje. Se svým partnerem procestovala Afriku a Asii (Kambodža, Thajsko, Malajsie, Etiopie, Tanzánie a Jihoafrická republika), odkud čerpá inspiraci. Ráda jezdí mezi čtenáře do knihoven, kde jim čte ze svých knih a zároveň promítá fotky a videa ze zemí, které  navštívila.

Věnuje se ručním pracím, zejména pletení. Ráda relaxuje a nabírá energii na hřbetu koně a při tůrách po hřebenech hor. V čínském znamení  Opice, a tak ji život ve výšce dělá dobře. Velice dobře se cítí nejen v našich nejvyšších horách, ale také v džungli kousek od rovníku.

Dnes žije na samotě v Krkonoších se svým přítelem, psem a kočkami. Co víc si přát?

Narodila se v roce 1969 v Praze. Je externí redaktorkou několika českých tištěných i elektronických medií a pravidelně vede kurz tvůrčího a automatického psaní. V roce 2011 debutovala svým prvním románem Nezlomená osudem, který je sondou do nefunkčního partnerského vztahu. Poté následovala kniha příběhů ze života ve 21. století Co se dnes hraje? Pohádky 21. století. V roce 2012 vydala knihu s kriminální zápletkou z období přechodu ze socialismu do kapitalismu Zašívaná panenka. Nyní píše román Nezlomené osudem, aneb přežily jsme rok 2012 (volné pokračování Nezlomené osudem), kde s nadhledem líčí osudy čtyř rozvedených žen, které chtějí být svobodné a zároveň hledají stále toho pravého.

Její životní motto je: "Netlač řeku, teče sama."